اولین گام برای ثبت نام در آزمون ایجاد پروفایل در سایت گوته است. برای این منظور وارد سایت شده در گوشه چپ بالای سایت قسمت " ورود به پروفایل " کلیک کنید. صفحه ای که برای شما یاز میشود درخواست نام کاربری و رمز عبور جهت افرادی است که قبلا عضو شده اند.اگر در قسمت پایین همین بخش " ثبت نام کاربر جدید" کلیک کنید صفحه زیر برای شما باز میشود.در این بخش کلیه اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده دقیقا مطابق اطلاعات گذرنامه ای شما باشد. روز برگزاری آزمون این اطلاعات با پاسپورت شما تطبیق داده شده در صورت عدم مغایرت به شما اجازه ورود به جلسه آزمون داده می­شود.
پس از وارد کردن اطلاعات و ارسال آن ایمیلی حاوی رمز عبور برای شما ارسال می­گردد. شما از این پس میتوانید با نام کاربری خود وارد سایت شوید. توجه داشته باشید که برای کسب اطلاع از روز و ساعت آزمون ها و زمان ثبت نام نیازی به ورود به صفحه شخصی خود ندارید و میتوانید این اطلاعات را در صفحه عمومی سایت مشاهده کنید.
جهت اطلاع از روز برگزاری آزمونها در قسمت بالای سایت روی نوار سبز قسمت " آزمونها " کلیک کرده سطوح مختلف آزمون برای شما نمایش داده می شود


پس از انتخاب آزمون مورد نظر جدول اطلاعات آزمون و تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون و هزینه آنها برای شما نمایش داده میشود. معمولا برنامه آزمونها تا حداکثر3 ماه آینده بر روی سایت قرار میگیرد. پس از بررسی و انتخاب آزمون مورد نظر تاریخ ثبت نام آزمون را به خاطر سپرده در روز مقرر برای ثبت نام اقدام کنید
توجه داشته باشید که به دلیل تعداد زیاد متقاضیان لازم است از سرعت عمل بالایی جهت انتخاب و ثبت آزمون در لحظه باز شدن سایت برخوردار باشید. ساعت ثبت نام اکثر آزمونها 8 صبح میباشد. برای اطمینان از ثبت نام موفق بهتر است از لپ تاپ و اینترنتی با سرعت قابل قبول استفاده نمایید. توجه داشته باشید هرگز ورد به صفحه پروفایل خود را به ساعت 8 موکول نکنید و در تاریخ مقرر شده چند دقیقه پیش تر وارد صفحه شخصی خود شوید. در پروفایل خود روی تیتر های بالای سایت گزینه" ثبت نام آزمون" را انتخاب کنید..


در اینجا منویی به شما نشان داده میشود که میبایست آزمون مورد نظر خود را در آن انتخاب کنید...

اگرثبت نام آغاز شده باشد هنگام کلیک روی آزمون تاریخ و ساعت آزمون جهت انتخاب نمایش داده میشود.طبیعی است اگر این گزینه برای شما نمایش داده نمیشود به منزله این است که هنوز ثبت نام آغاز نشده است.این به این معنی نیست که منتظر بمانید و کاری انجام ندهید. متاسفانه ظرفیت برخی آزمونها به دلیل حجم بالای متقاضیان در ثانیه ها و دقایق اولیه تکمیل و بسته میشوند. هر چند لحظه یکبار این انتخاب را انجام دهید تا صفحه رفرش شده در صورت باز شدن آزمونها برای شما نمایش داده شود. پس از بازشدن ثبت نام به سرعت نوع آزمون و تاریخ آن را بررسی کرده( بهتر است از تاریخ میلادی آزمون خود باخبر باشید زیرا برعکس صفحه عمومی گوته این تاریخ در اینجا به میلادی نمایش داده می­شود) تیک آزمون مورد نظر را که در کنار آزمون است زده پایین صفحه دکمه" درخواست ثبت نام مورد تیک شده بالارا تایید مینمایم " را کلیک کنید.


پس از ثبت آزمون، شما به طور موقت موفق به پیش ثبت نام آزمون شده اید و فرصت دارید با خاطری آسوده اقدام به پرداخت هزینه آزمون کنید.این پرداخت ها به دو طریق پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانکی و یا سیستم کارت به کارت انجام میشود. شماره کارت و شماره حساب موسسه توسط ایمیلی حاوی فاکتور و شماره حساب موسسه برایتان ارسال میشود.. رمز عبور خود و همچنین مبلغ هزینه آزمون را در کارت بانکی که دارای رمز دوم ( رمز پرداخت اینترنتی و سایر اطلاعات لازم نظیر cvv2 ) است را درهنگام ثبت نام اماده کرده در دسترس داشته باشید .

لازم به ذکر است که تا زمانی که پرداخت صورت نگرفته باشد ثبت نام شما قطعی نشده و پس از یک ساعت در صورت عدم پرداخت وجه ثبت نام شما کنسل شده موسسه با افرادی که موفق به پیش ثبت نام نشده اند و آزمون را "رزرو" کرده اند تلفنی تماس میگیرند تا نوبت شما را بر طبق اولویت رزرو در اختیار افراد دیگر قرار دهند. همچنین در صورت انصراف از شرکت در آزمون شما 24 ساعت مهلت دارید تا ثبت نام خود را کنسل کنید و هزینه آزمون را پس از کسر مبلغی به عنوان هزینه های ثبت نام دریافت کنید و پس از انقضای این مهلت وجه پرداخت شده به هیچ عنوان مسترد نمی­گردد
.
رزرو آزمون : در صورتی که ظرفیت آزمون تکمیل شد و شما موفق به پیش ثبت نام نشدید گزینه دیگری در سمت راست آزمون با عنوان " رزرو آزمون " نمایش داده می­شود. توجه داشته باشید این گزینه هم از محدودیت زمانی برخوردار است و پس از جذب تعداد رزرو های مورد نظر این گزینه نیز غیر فعال می­گردد. شما با ثبت رزرو آزمون می­توانید امیدوار باشید که در صورت انصراف متقاضیان و یا عدم تکمیل ثبت نام آنها موسسه جهت جایگزینی با شما تماس بگیرند. ( پس بهتر است در این روز خاص به تماس هایی از شماره های ناشناس نیز پاسخ دهید ) ).

.
در نظر داشته باشید که کلیه این امور ثبت نام و پرداخت وجه صرفا از طریق سایت و درگاه اینترنتی بانکی صورت می­گیرد. طبیعی است که به دلیل متقاضیان بیشماری که در نوبت هستند پای افراد سودجو نیز به این امر باز میشود وبا وعده هایی نظیر اخذ نوبت سریع تر و غیره اقدام به کلاهبرداری ­کنند. حتی در صورت صحت این موضوع که مطلقا بعید میباشد نیز بدون ضایع کردن نوبت دیگران امکان اخذ نوبت سریع تر وجود ندارد و مسلما کسی حاضر به همکاری با این افراد و تضییع حقوق دیگران نخواهد بود. .
--------------------------------------------------------------------------------------------------
" این اطلاعات از وبسایت رسمی موسسه گوته برگرفته شده به همراه اطلاعات تکمیلی بازنشر می­گردد .
http://www.dsit.org.ir