امروزه اکثر زبان شناسان و صاحب نظران در حوزه آموزش زبان بر این باورند که بهترین و موثر ترین شیوه­ی یادگیری زبان دوم تعامل و حضور مستمر در محیط زبانی است. حضور مستمر سر کلاس این امکان را فراهم می­کند که زبان آموزان با انگیزه مضاعف و ذهن آماده تری به یادگیری و مرور مطالب فراگرقته شده در روز قبل می­پردازند و با تکرار هایی که در کوتاه مدت اتفاق می­افتد روند حفظ و یادگیری مطالب به بهترین نحو ممکن اتفاق می­افتد. کما اینکه اکثر متقاضیانی که به صورت ناپیوسته و یک روز در هفته و نامنظم سر کلاس حضور می­یابند پس از مدت کوتاهی از این روند فرسایشی یادگیری خسته شده با تجربه تلخی یادگیری زبان را کنار می­گذارند . دوره های ترمیک مناسب افرادی است که دغدغه زمان ندارند و فرصت کافی دارند تا در طی حدودا یک سال و نیم الی دو سال تا سطح متوسطه زبان آلمانی پیش بروند.موسسه زبان نخبگان طبق استانداردهای بین المللی آموزش که هم اکنون در چند آموزشگاه در تهران نظیر گوته و کیهان و.. نیز ارائه می­شود برای اولین بار در کرج اقدام به برگزاری کلاسهای همه روزه فوق فشرده کرده است. ویژگی متفاوتی که نخبگان در این دوره ها برای بالا بردن هر چه بیشتر کیفیت کلاسها اعمال کرده تعداد بسیار کم و استاندارد حداکثر 10 تا 12نفری برای کلاسها و رعایت ساعات استاندارد آموزشی است. به گونه ای که زبان آموزان فرصت کافی برای حل تکالیف و مکالمه در سر کلاس خواهند داشت و کلیه مطالب را سر کلاس درس فرا می گیرند و البته هزینه ای که در مقایسه با کلاسهای خصوصی اعمال می­شود بسیار مقرون به صرفه تر می­باشد. این کلاسها برای افرادی که زمان بسیار محدودی برای اخذ مدرک زبان آلمانی دارند و وقت آزاد بیشتری برای مطالعه دارند و همچنین افرادی که علاقمند به یادگیری هرچه سریعتر زبان هستند مناسب و فوق العاده است.دوره های نیمه فشرده نیز به صورت سه روز در هفته برگزار میشود که از سطح دوم به بعد دوره ها به این صورت برگزار میگردد. ساعات کلاس در این دوره ها نظیر دوره های فشرده است و زبان آموزان با سرعت متوسطی این دوره ها را سپری میکنند.

همچنین برای متقاضیانی که طی هفته شاغل بوده فرصت حضور در کلاس ندارند نیز برنامه فشرده پنج شنبه و جمعه طراحی شده که متقاضیان با سرعت مناسبی در حدود 100 روز هر کدام از دوره های A1و A2 را سپری می­کنند
.

دپارتمان تخصصی زبان آلمانی موسسه زبان نخبگان با بهره گیری از مجرب ترین اساتید استان البرز و تهران با مدیریت آقای* نعیم قربان پور* که سابقه درخشانی در حوزه آموزش زبان آلمانی در استان البرز دارند و جزو ممتحنین و مصححین انستیتو گوته بوده اند و در حال حاضر مدیریت آموزش شهر امدن آلمان را عهده دار هستند تیمی متخصص را گرد هم آورده و به طور متناوب و دوره ای اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی جهت اساتید خود و دیگر اساتید علاقمند در سطح استان مینماید و نسبت به بروزرسانی روشهای نوین آموزشی و منابع جدید و آخرین تغییرات آزمونها و سیستم های آموزشی روز آلمان اهتمام ویژه ای دارد.

زبان آموزانی که در این مرکز مشغول به یادگیری زبان هستند به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار میگیرند و در طول هر سطح از کلاسهای عادی و فشرده بیش از 4 بار با آزمون های شبیه سازی شده گوته مواجه میشوند و توسط اساتیدی غیر از اساتید کلاس خود مورد ارزیابی کتبی و شفاهی قرار میگیرند و این امر در کاهش استرس زبان آموزان در آزمون های واقعی گوته کمک بسزایی میکند و اکثر زبان آموزان پس از اتمام دوره بدون نیاز به گذراندن دوره های آمادگی آزمون موفق به اخذ نمره مطلوب در آزمونهای سطوح مختلف میشوند.

از دیگر ویژگیهای دپارتمان آلمانی نخبگان که باعث استقبال هم استانیها و همچنین زبان آموزانی از شهر ها و استانهای همجوار شده برگزاری منظم و مستمر دوره های ترمیک تا انتهای سطح ب2 میباشد که متقاضیان میتوانند برای انجام فرآیند وقت سفارت و سایر مراحل پذیرش خود برنامه ریزی دقیق و مطمعنی داشته باشند. این مجموعه با تکیه بر تجربه و تخصص خود مفتخر است زبان آموزان را در انجام فرایند ثبت نام آزمون و مشاوره های تحصیلی و اخذ ویزا مشاوره و راهنمایی های صحیحی در اختیار متقاضیان قرار دهد. .